شهرک های صنعتی

“شهرک صنعتی بیت کوین” به زودی راه اندازی می شود!

آشوری، رئیس هیئت مدیره اولین شهرک تخصصی استخراج رمز ارز کشور در مصاحبه ای با شبکه ی خبری فارس خبر از احداث اولین شهرک صنعتی با محوریت تخصصی استخراج رمز ارز در ایران خبر داد.

وی در این رابطه بیان کرد که این شهر بدون وابستگی به شبکه ی اصلی برق کشور و با هدف تولید رمز ارز در استان زنجان شروع به فعالیت خواهد کرد.

رسمی شدن استخراج بیت کوین در ایران

پس از کش و قوس‌های فراوان بالاخره در آذر سال ۹۸ اعلام شد که بیت کوین در ایران به رسمیت شناخته شده است. بنابراین، هم خرید و فروش بیت کوین به صورت قانونی صورت می‌گیرد و هم کسانی که علاقه‌مند به داشتن ماینر هستند می‌توانند پس از گذراندن مراحل قانونی از دستگاه خود استفاده کرده و بیت کوین استخراج کنند.

  • پول در آستانه تغییری عظیم است.
  • درآینده ایی نزدیک، شما می‌توانید با بهره گیری از بیت کوین جانشین بانک‌ها شوید.حتی می‌توانید به‌راحتی و به‌طور مستقیم به افرادی پول قرض بدهید که تاکنون ملاقات نکرده‌اید و از مبلغی که وام می‌دهید، سود دریافت کنید.
  • به همین شکل نیز می‌توانید وام بگیرید. برای دریافت وام دیگر نیازی نیست به بانک مراجعه کنید و با خواهش و التماس درخواست وام کنید. می‌توانید مبلغ مورد نظر را با بهره گیری از ویژگی های بیت کوین از یک استخر سرمایه‌گذاری کوچک با سرمایه عمومی وام بگیرید.
    در این فردا، می‌توانیم برای هر چیزی از وب‌سایت‌های موردعلاقه امان تا نشریات یا خرید نان در نانوایی هم تراکنش‌های خُرد انجام دهیم. اگر عاشق نانوایی باشیم، می‌توانیم سهمی از آن را در یک صرافی‌ مجاز بیت کوین، خریداری و آن را به سبد دارایی‌های خود که همیشه در حال تغییر است، اضافه کنیم. این سبد دارایی‌ قرار است درآمد منفعل شگفت‌انگیز و بی‌سابقه‌ای را در همه‌جای دنیا نصیب افراد معمولی کند.
    ضمنا دیگر نیازی نیست از کارت اعتباری خود برای خرید بیت کوین، استفاده کنید. با حذف واسطه‌‌‌هایی همچون ویزا و مسترکارت، فقط با یک کد QR خرید شما انجام می‌شود.

سیاست های دولت برای قانونی نمودن استخراج بیت کوین

سیاست های دولت برای قانونی نمودن استخراج بیت کوین، در سال 1398 تحت عنوان “قانون بهره برداری از مزارع بیت کوین” مورد تصویب قرار گرفت. طبق این قانون؛ مجوز بهره برداری و ماینینگ شامل محدودیت شعاع 120 کیلومتری نمی شود اما با توجه به برق مورد نیاز، بایستی این فعالیت در شهرکهای صنعتی صورت پذیرد .
برابراین قانون، حداقل میزان برق لازم برای راه اندازی یک واحد ماینینگ بیت کوین 250 کیلو وات می باشد که باید توسط متقاضی تامین گردد.

صدور و یا اصلاح جواز تاسیس برای استخراج بیت کوین

صدور و یا اصلاح جواز تاسیس برای استخراج بیت کوین در محل واحدهای تولیدی فعال صنعتی و معدنی موجود ممنوع است. (به عبارتی برای واحدهای تولیدی فعال صنعتی و معدنی موجود ، دریافت مجوز ماینینگ و صدور پروانه بهره برداری ماینینگ امکان پذیر نیست)

در این راستا سخنگوی دولت اخیرا در نشست خبرنگاران اظهار داشت که دولت تصمیم گرفته، مکان‌های غیرقانونی تولید ارز دیجیتال را جمع آوری کند و از سوی دیگر شهرک‌هایی پیش بینی شده تا افرادی که تمایل دارند در این شهرک‌ها با گاز، نیروگاه و با برق تولیدی ارز تولید کنند.
مدیر شرکت شهرک های صنعتی نیز دراین باره می گوید: «ما با اصل این کار مشکلی نداریم اما باید زیرساخت های لازم را برای استخراج بیت‌کوین در شهرک‌های استان تهران بوجود بیاوریم.»
سخنگوی صنعت برق نیز می گوید: هر فردی که از وزارت صمت مجوز داشته باشد می‌تواند به شرکت‌های برق منطقه‌ای مراجعه ‌کند و ما موظفیم نسبت به برقراری انشعاب و سایر موارد اقدام کنیم. از مهم‌ترین بخشودگی‌هایی که این بخش دارد این است که فعالان رمزارز، از پرداخت هزینه انشعاب معاف هستند درحالی که اگر یک مشترک خانگی بخواهد یک کنتور بگیرد، باید هزینه انشعاب را پرداخت کند. برای آن‌ها کنتور هوشمند نصب می‌شود و متناسب با مصرفی که داشته باشند صورت حساب در پایان ماه صادر می‌شود.

به نظر شما با توجه به احداث نخستین شهرک صنعتی، این حوزه در کشور رسمیت پیدا خواهد کرد و شکوفا خواهد شد؟