آشنایی با کتاب الکترونیکی یا ایبوک (Ebook) – ایبوک (E-book) یا کتاب الکترونیکی چیست؟

کتاب الکترونیکی

نزدیک به ۶۰۰ سال از زمانی که گوتنبرگ اولین ماشین چاپ را اختراع کرد، می‌گذرد. در این سال‌ها فرآیند چاپ و نشر تغییرات زیادی کرده تا کتاب‌ها سریع‌تر تولید شوند و در دسترس افراد بیشتری قرار بگیرند اما با حضور کامپیوترها، گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، شکل جدیدی از کتاب به نام کتاب الکترونیکی (ebook) ظهور کرد. این شکل از کتاب‌ها ‌توانستند سریع‌تر و راحتر از همیشه در دسترس مردم قرار بگیرند.

EBOOK  یا کتاب الکترونیکی چیست؟

کتاب الکترونیکی را می توان بصورت خلاصه این گونه تعریف کرد، نسخه کامپیوتری از یک نسخه کاغذی. درواقع کتاب الکترونیکی، کتابی است که در دستگاه الکترونیکی (صفحه کامپیوتر، تبلت، گوشی هوشمند یا کتابخوان الکترونیکی) خوانده می‌شود و فرمت‌های مختلفی دارد.

کتاب الکترونیکی
کتاب الکترونیکی

فرمت exe و PDF

فرمت های کتاب الکترونیکی ما

نسخه الکترونیکی ” کتاب بانک اطلاعات شهرک های صنعتی استان تهران پس از نشر کاغذی آن؛ با توجه به بالا رفتن قیمت تمام شده چاپ کاغذی و از سویی سهولت در استفاده از نسخه الکترونیک ” در دو قالب exe و PDF برای علاقه مندان و شما عزیزان آماده شده است.

این فایل ها معمولا جهت اجرا و باز شدن نیاز به نرم افزار مخصوصی ندارند و اغلب در دسترسند. فایلهای PDF با نرم افزارهایی مانند ADOBE یا نرم افزارهای مشابه در گوشی های هوشمند قابلیت بازشدن دارند و فایل exe در لپ تاپ یا سیستم های خانگی (pc) نصب و اجرا می شوند. ما تلاش کرده ایم در مسیر اطلاع رسانی و کمک به بازار صنعت کشورمان وظیفه ایی را که به عهده گرفتیم در حد توان به نحو مطلوبی ارائه کنیم اما همچنان مشتاق نظرات و راهنمایی های شما برای بهبود عملکردمان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *