شهرک صنعتی پایتخت؛ اولین شهرک صنعتی استان تهران از سال 1370 + تصاویر

شهرک صنعتی پایتخت (علی آباد سابق) یکی از شهرک های صنعتی بزرگ شهرستان پاکدشت واقع در استان تهران است است.

مروری بر تاریخ توسعه صنعتی نشان می دهد که بیش از پنج دهه از نظام برنامه ریزی توسعه در ایران می گذرد. در دهه های ۴۰ و ۵۰، کوشش های زیادی برای ایجاد شهرک ها و نواحی صنعتی به عمل آمد که از آن جمله می توان شهر صنعتی مشهد، اصفهان، همدان و اهواز را نام برد ولی در نهایت چهار شهرک صنعتی البرز، باختران، کاوه و رشت به ترتیب در سالهای ۴۷، ۵۰، ۵۲، ۵۳ پیش از سایر نواحی و شهرک ها به ثمر رسید.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تحولات جدیدی در نظام سیاست گذاری و برنامه ریزی و اجرایی توسعه بخش صنعت و معدن بوجود آمد. با تصویب قانون حفاظت از توسعه صنایع بسیاری از صنایع، ملی اعلام شد و مدیریت بخش صنعت به سه وزارتخانه صنایع سنگین، معادن و فلزات و صنایع سپرده شد. سازمان صنایع ملی شکل گرفت و برخی از واحدهای صنعتی، تحت پوشش بنیادها و نهادها قرار گرفت. وقوع جنگ تحمیلی، فرصت برنامه ریزی جامع و میان مدت را برای کشور از دست داد.

در سال ۱۳۶۲ پس از ایجاد تغییرات در نظام صنعتی کشور، سازمان صنایع کوچک و نواحی صنعتی ایران با کلیه وظایف در وزارت صنایع ادغام گردید و به منظور ایجاد هماهنگی و استفاده مطلوب از امکانات شهرک های صنعتی و ایجاد هر چه بیشتر امکانات زیربنایی و ارائه خدمات ضروری برای متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی، قانون” شرکت شهرک های صنعتی ایران” به تصویب رسید.

نزدیک به دو” دهه شرکت شهرکهای صنعتی” نسبت به ایجاد بیش از ۴۰۰ شهرک صنعتی اقدام کرد و در ابتدای برنامه سوم پس از ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن قبلی سازمان صنایع کوچک تشکیل گردید ولی در سال ۸۴، وظایف اجرایی آن به شرکت شهرکهای صنعتی ایران سپرده شده و عملا “سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران” از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد.

طبیعتا با استقرار شرکت شهرک  های صنعتی ایران ، سایر استانها و شهرها نیز اداراتی با این عنوان را در راس فعالیت های خود قرار داند. برای مثال: شرکت شهرک های صنعتی استان تهران

و ذیل آن شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس آباد . شرکت خدماتی شهرک صنعتی پرند . شرکت خدماتی شهرک صنعتی چرمشهر . شرکت خدماتی شهرک صنعتی سالاریه . شرکت خدماتی شهرک صنعتی نصیرآباد . شرکت خدماتی شهرک صنعتی صفادشت . شرکت خدماتی شهرک صنعتی ملارد . شرکت خدماتی شهرک صنعتی دهک .

شرکت خدماتی شهرک صنعتی شهریار . شرکت خدماتی شهرک صنعتی عباس آباد . شرکت خدماتی شهرک صنعتی خوارزمی . شرکت خدماتی شهرک صنعتی دماوند . شرکت خدماتی شهرک صنعتی فیروزکوه . شرکت خدماتی شهرک صنعتی قرچک . شرکت خدماتی شهرک صنعتی پیشوا  و شرکت خدماتی شهرک صنعتی پایتخت ……

شهرک صنعتی پایتخت

نقشه‌ی شهرک صنعتی پایتخت
download 1

تاریخچه:

شهرک صنعتی پایتخت  (علی آباد) یکی از شهرکهای صنعتی تابع شرکت شهرک های صنعتی استان تهران است که عملیات اجرایی آن  در سال ۱۳۷۰ در مساحت ۳۷۰ هکتار آغاز شد.  تا کنون ۵۴۰ واحد صنعتی ، سوله و کارگاه های صنعتی کوچک و بزرگ در این شهرک به بهره برداری رسیده است و بر اساس آمار های موجود تعداد ۸۶۱۶ نفر شاغل در واحد های صنعتی مختلف آن در حال کار می باشند.
درست است که شهرک صنعتی پایتخت با بیش از 20 سال قدمت ، اولین شهرک صنعتی استان تهران محسوب می شود اما سالهاست در مرز دو استان، سرگردان میان تهران و سمنان مانده و مشکلات خاص خود را دارد.

شروع ماجرای شهرک صنعتی پایتخت:

عملیات اجرایی ساخت و ساز شهرک صنعتی پایتخت (علی آباد) سال 1370 توسط شرکت شهرک های صنعتی استان تهران آغاز شد و قراردادهای واگذاری زمین به صاحبان صنایع انتقالی شهر تهران با معرفی ادارات صنعتی استان تهران (اداره کل صنایع و معادن، اداره کل صنایع سنگین استان تهران، مجمع امور صنفی و تولیدی شهر تهران و…) منعقد شد.
به دلایل مختلف بهره برداری از این شهرک صنعتی از سال 1376 به بعد صورت گرفت و همزمان استانداری سمنان را به این تلاش وادار کرد که در الحاق این شهرک به استان سمنان بکوشد و با تغییرات جغرافیایی استان، این شهرک را به آن استان انتقال دهد اما این امر همواره مورد اعتراض صاحبان صنایع شهرک قرار گرفته است.

صنایع مجاز برای استقرار:

 صنایع مجاز برای استقرار در شهرک صنعتی پایتخت (علی آباد) شامل:

 • صنایع فلزی  
 • صنایع غیر فلزی
 • صنایع غذایی
 • صنعت برق الکترونیک
 • صنعت نساجی و پوشاک
 • صنایع شیمیایی
 • صنایع سلولزی
 • صنایع لاستیک و پلاستیک
 • صنایع تراشکاری و قالب سازی
 • صنایع چوبی
 • صنایع ریخته گری
 • صنایع شیشه
 • قطعات خودرو
 • کارتن سازی
 • صنایع برودتی
 • شیشه و بلور

شهرک صنعتی پایتخت و جذب نیروی کار:

از آنجایی که یکی از مهمترین نیازهای شهرک صنعتی پایتخت، نیروی انسانی است کارگران ومتخصصین ساده وماهر درزمینه های مختلف صنعتی، ابتدا آموزش دیده و سپس نیازهای فنی مراکز پژوهشی – صنعتی و تولیدی را تامین می نمایند.

واحدهاي بزرگ فعال مستقر در شهرک صنعتی پایتخت:

پاک فیلتر، سهند رادیاتور، نور آگاه، بازیافت الکترونیک، تهران زیست، باریم سولفات، سورن شیمی، دکوجام، نما نشکن محافظ، افشان پروتئین، بهساب،  پاکدیده، پونه پنیر، ترش افروز پاک، شیرین نوین، صنایع غذایی قریشی، لبن دشت، نان و شیرینی ملیکا، آذرپادريا، ملک الکتریک پارس، استیل آذین، آزمون کار، سام ست، فراز گامان، پاشکار صنعت، پوشش فلز زرین،

توسعه صنعت صفدریان، جهانتاب، سیمان سازان، صافی آران، فولاد سامه، ایران تولید، تن آرا، رازان پرداز، زیست کارپیرا، ایران برنز استیل، آریا استیل، پارس برنز، پاوان، پیشرو صنعت نار، دستگیره ایران، سیم نیرو رسانا، فلز کاران، واتک، آبوند، فرد آب، جهان پت، شایان پلیمر، تهران دلتا، تورین بافت، چادر صنعت، بهناد صنعت، صنایع برودتی وحید و یخ ساران

افشان پروتئین

شرکت افشان پروتئین در سال ۱۳۸۲ در شهرک صنعتی پایتخت (علی‌آباد سابق) احداث و در سال ۱۳۸۳ موفق به اخذ پروانه های ساخت برای محصولات خود گردید . از ویژگیهای بارز این شرکت ، ابداع و تولید مطابق با خاص و نیاز مشتری به منظور تنوع بخشیدن به محصولات در بازارهای داخلی و خارجی میباشد .شرکت افشان پروتئین با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و پرسنل مجرب ، یکی از بهترین تولید کننده های فرآورده های گوشتی با نام تجاری سورن در سطح کشور میباشد و یکی از دلایل خوشنامی محصولات سورن استفاده از بهترین مواد اولیه ، رعایت استاندارد جهانی ، نظرات کیفی در کلیه مراحل تولید می باشد.
دفترمرکزی و کارخانه: تهران – جاده خاوران – شهرک صنعتی پایتخت – بلوار توسکا – نیلوفر دهم 
sorentaam.ir / info@sorentaam.ir

7a610398 d84d 40c0 98f8 e8f3a5457b10soren
شرکت افشان پروتئین در شهرک صنعتی پایتخت

هانیستا

شرکت تولیدی هانیستا پس از کسب ســـابقــه در کــارهای صنعتی فعالیت رسمی خود را در سطح ملی آغار نموده است تنوع و کیفیت بالای محصولات، ویژگی خاصی به دامنه فعالیتهای این شرکت بخشیده است. بطوری که همزمان توانسته به تولید انواع پلوپز، کبابپزهای صنعتی – خانگی و باربیکیوهای ذغالی – گازی بپردازد. 
مهترین هدف این شرکت جلب رضایت مشتری است که ارتقاء کیفیت، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش را شامل میشود.در همین خصوص با رعایت الزامات و اخذ استانداردهای مرتبط از سازمان استاندارد ملی ایران و همچنین دریافت مجوز ایزو ۹۰۰۱ (سیستم مدیریت کیفیت و مشتری مداری) و ایزو ۱۰۰۴ (سیستم مدیریت رضایت و شکایت مشتریان) توانسته جایگاه متفاوتی در سطح ملی و بین المللی بدست آورد. شرکت هانیستا علاوه بر صادر نمودن محصولات خود به کشورهای همسایه موفق به کسب مجوز صادرات به اروپا (CE) نیز گردیده است.
دفترمرکزی و کارخانه: جاده خاوران – بعد از پلیس راه شریف آباد – شهرک صنعتی پایتخـــت
بلـــوار نخــل – بلـــوار توسکا – کوچـــه لاله 6 – پــلاک 11
hanistaco.com / info@hanistaco.com

logo hanista

رازن پرداز تهران

سال 1379 آغازی بود بر عزمی راسخ برای ورود به راهی دشوار و شروع یک تلاش جمعی…و اینک شرکت رازان پرداز تهران پس از یک دهه فعالیت تولیدی در زمینه تولید انواع تجهیزات هتلینگ بیمارستان با بهره گیری از کادر مجرب 80 نفره خود شامل مهندسان ، کارشناسان و کارگران در بخش های طراحی، تحقیق و توسعه، تولید، کنترل کیفیت، فروش و خدمات پس از فروش در مساحتی بالغ بر 10000 مترمربع فضای تولیدی همچنان به این تلاش خود ادامه داده و سعی دارد با استفاده از روش های مدیریت پروژه و تضمین کیفیت ، محصولات خود را با بالاترین کیفیت ممکن تولید و عرضه نماید.
در حال حاضر شرکت رازان پرداز تهران افتخار دارد که صدها مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور از محصولات این شرکت استفاده نماید و از این طریق سهمی هر چند کوچک در ارتقاء سطح بهداشت و درمان کشور ایفا نماید. اکنون تمامی پرسنل ساعی و در راس آن مجموعه مدیریت شرکت، هم پای همه ایرانیان چشم به افق های روشن آینده دوخته اند، آینده ای که آن را باهم خواهیم ساخت…
دفتر مرکزی : تهران – اکباتان – خیابان نفیسی – جنب باریکانی – پلاک 43 – طبقه اول – واحد 3
کارخانه : کیلومتر 45 جاده خاوران – شهرک صنعتی پایتخت – خیابان نیلوفر
export@razanpardaz.com / export@razanpardaz.com

unnamed
رازن پرداز تهران در شهرک صنعتی پایتخت

سام صنعت

گروه تولیدی سام صنعت اورنگ (سام ست) با پشتوانه بیش از 20 سال تجربه در زمینه فروش , بازاریابی , صادرات و واردات لوازم آشپزخانه در سال 1391 با تکیه بر تخصص و تجربه کسب شده اقدام به ایجاد یک واحد تولیدی در خور نام سام ست نمود.
محصولات این بخش شامل سرویس های آشپزخانه و لوازم جانبی با استفاده از تکنولوژی روز و ماشین آلات و تجهیزات مدرن و همچنین بسته بندی مناسب تولید شده و به جد میتوان گفت در بر گیرنده نیاز مشتریان در حد استانداردهای جهانی می باشد.  لزوم کاهش بکارگیری عناصر شیمیایی ناسالم در تولیدات آشپزخانه و آسیب های ناشی از تماس با این مواد ما را بر آن داشت تا تحقیقات جامعی در باب آسیب شناسی این عناصر و تاثیر آن بر مصرف کننده و محیط زیست داشته باشیم.
دفتر مرکزی و فروشگاه : تهران – شوش – خیابان صابونیان – پاساژ مهتاب – طبقه ۷ – پلاک ۱۰
کارخانه: تهران – کیلومتر ۴۵جاده خاوران – شهرک صنعتی پایتخت – بلوار توسک- نبش نیلوفر۵ – پلاک۱
 samset.co /  info@samset.co

55bb455c85fb4895b5a49c9bffe467fb
سام صنعت اورنگ (سام ست ) در شهرک صنعتی پایتخت

مهنام 

صنایع روشنایی مهنام از سال 1372 با تولید انواع چراغ های روشنایی در منطقه صنعتی مهدی آباد کهریزک جاده قدیم تهران – قم در زمینی به مساحت 5000 متر مربع در چنیدین سالن تولیدی و فضاهای اداری فعالیت خود را آغاز نمود.
در ادامه فعالیت شرکت در سال ۱۳۹۶ اقدام به انتقال کارخانه به فضایی به مساحت ۱۲۵۰۰ متر با بیش از ۵۰۰۰ متر فضای تولیدی ، اداری ، آزمایشگاهی ، در شهرک صنعتی پایتخت در جاده امام رضا نمود . این واحد تولیدی هم اکنون با استقرار ماشین آلات پیشرفته تولیدی (برش ، پانچ و خم CNC و …) و خطوط شستشو و چربیگیری مکانیزه (اسید شویی فسفاته و آب شویی) خط رنگ پودری الکترواستاتیک و انبار های مجهز با نگهداری حداقل موجودی و نیروی انسانی ماهر و متخصص قابلیت تولید انبوه انواع چراغ های روشنایی اداری، تجاری و دکوراتیو با کاربری روکار و توکار را داراست. صنایع روشنایی مهنام همچنین با استقرار سیستم و نظام برنامه ریزی تولید تضمین کیفیت تحقیق و توسعه (R & D) و مطالعه و بهبود روش ها اهداف ارتقا کیفیت محصولات و افزایش ظرفیت تولید کارخانه و افزایش رضایت مندی مشتریان را دنبال می کند.
دفتر مرکزی: تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به خیابان ملک – پلاک 483، – ساختمان باغ صبا- واحد 8
کارخانه : تهران – جاده خاوران – شهرک صنعتی پایتخت – بلوار نخل – انتهای بلوار بلوط- نبش خیابان بنفشه
mahnam.org / sales@mahnam.org

2021 07 20 1024x722 1
صنایع روشنایی مهنام در شهرک صنعتی پایتخت

ماهشام

شرکت کشت و صنعت ماهشام در سال 1386 و با نام «هستی لبن پاکدشت» به ثبت رسید. پس از احداث کارخانه، تولد برند ماهشام و ورود محصولات ماهشام به بازار لبنیات کشور در سال 1396، به سرعت نظر مشتریان به آن جلب شد و موفقیتی بسیار بالاتر از حد تصور به دست آورد.
این مجموعه در حال حاضر با مدیریت آقای همایون باهری و با رویکرد برتری کیفیت بر کمیت با موفقیت در مسیر تولید قرار دارد. در این سال‌ها متخصصین ماهر، مواد اولیه‌ی مرغوب و روش‌های مدرن تولید یاری‌رسان ماهشام در ارائه‌ی محصولات باکیفیت بوده است، و تمامی این عوامل ماهشام را به یکی از برترین برندهای کشور در عرصه‌ی محصولات لبنی تبدیل کرده است. با این همه ما معتقدیم آنچه محصولات ماهشام را این چنین خوشمزه و منحصربه‌فرد می‌کند، عشق و تعهدی‌ست که در میان کلیه عوامل تولید ماهشام جریان دارد.
مزرعه :    تهران – جاده خاوران – پاکدشت – دوراهی یبر – بعد از میدان ساعت – روبروی کانال آب
کارخانه :  سمنان – ایوانکی – شهرک صنعتی پایتخت – بلوار صنوبر – نسترن هفتم
mahsham.com / info@mahsham.com

unnamed 1 5
ماهشام در شهرک صنعتی پایتخت

بردلند

در هیاهوی زندگی مدرن امروزی، وقت افراد بیشتر صرف کار، ترافیک و مشغله های روزمره می­شود و روز به روز نقش میان وعده های آماده در سبد خوراکی های خانواده پر رنگ تر می شود. به همین دلیل میان وعده های آماده از جایگاه خاصی در تغذیه مردم برخوردار گردیده است، بنابراین علاوه بر کیفیت و طعم مطبوع، اهمیت سلامت مواد اولیه و میزان مواد مغذی مورد نیاز بدن در میان وعده های مصرفی نیز بالاتر می رود.
از آنجائی که بردلند معتقد است، هموطنان ما شایسته مصرف محصولاتی سالم، خوشمزه و مغذی در حد استانداردهای بین­المللی می باشند، اقدام به احداث کارخانه­ تولید انواع نان و شیرینی های صنعتی نمود، این کارخانه از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا با درنظر گرفتن جزئی ترین فاکتورهای موثر بر کیفیت و سلامت محصولات بهره مند است.
طراحی کارخانه و ساخت ماشین آلات و تأسیسات مورد استفاده، توسط بهترین کمپانی های جهان در کشور آلمان انجام شده است که تماماً تحت نظر متخصصان آن کشور اجرا، نصب و راه اندازی گردیده است .
دفتر مرکزی: تهران – بزرگراه دماوند – حد فاصل خیابان جشنواره و اتحاد- جنب بانک اقتصاد نوین- پلاک 244
کارخانه : تهران – جاده خاوران – شهرک صنعتی پایتخت – بلوار صنوبر- یاسمن 6
breadland.ir / info@breadland.ir

10103491052

سهند رادیاتور

شرکت سهند رادیاتور تولید و عرضه کننده رادیاتور آب، بخاری ، کندانسور کولر و قطعات سیستم کولر انواع خودروهای سبک و سنگین ، رادیاتور خنک کننده هوا و روغن کمپرسورهای صنعتی و انواع مبدل های حرارتی در صنایع نفت گاز و پتروشیمی در سال 1384 تحت مالکیت بخش خصوصی با هدف حمایت از حقوق مصرف کننده تاسیس گردید.
شرکت سهند رادیاتور با گسترش روز افزون فعالیت خود و به منظور خودکفایی کشور در تولید رادیاتور اقدام به احداث کارخانه تولید رادیاتور با ماشین آلات و تکنولوژی های روز دنیا شامل خطوط پیشرفته تولید ، آزمایشگاه فنی مجهز ، واحد های فنی مهندسی، برنامه ریزی ، کنترل کیفیت، تحقیق و توسعه با ظرفیت تولید سالانه هفتصد هزار قطعه انواع رادیاتور در فضایی بالغ بر ۱۰،۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی پایتخت نمود.
دفتر مرکزی: تهران – خیابان سعدی شمالی – خیابان برادران قائدی – پلاک 179
کارخانه : تهران – کیلومتر 55 جاده خاوران – شهرک صنعتی پایتخت
sahandradiator.com / group@sahandradiator.com

unnamed 1
سهند رادیاتور در شهرک صنعتی پایتخت

افرا تجهیز شیمی

افرا تجهیز شیمی یک شرکت تولید کننده در امور پوشش، تولید کننده مواد شیمیایی (چربی گیرها، فسفاته ها و مواد افزودنی آبکاری)، مشاوره و راه اندازی خطوط آبکاری، آنالیز و رفع عیوب محلول های آبکاری می باشد. این شرکت فعالیت خود را پس از سال ها تحقیق و تجربه، از سال 1389 و بطور رسمی از سال 1395 به خاطر قوانین مالیاتی تحت عنوان دادیان مهر مبین آغاز نموده و با بهره گیری از کادری مجرب و متخصص و با پشتوانه به نیروی داخلی و دانش روز جهانی در تولید انواع فسفاته و چربی گیر توانسته بخش قابل توجهی از نیاز صنعت را برآورده سازد. کارخانه افرا تجهیز شیمی در تهران کیلومتر 45 جاده خاوران شهرک صنعتی پایتخت قرار دارد که با اصل مشتری مداری توانسته تا این لحظه خدمات قابل توجهی را به مشتریان خود ارائه دهد. خدماتی چون راه اندازی و طراحی خطوط پوشش، خدمات پس از فروش از جمله مشاوره و رفع عیوب احتمالی در خطوط پوشش، حمل و نقل سریع و … همواره هدف ما شناخت نيازهاي مشتريان و ارائه خدمات بهينه وکسب رضایت مشتریان مي باشد.
دفترمرکزی و کارخانه : تهران – کیلومتر 45 جاده خاوران – شهرک صنعتی پایتخت – بلوار توسکا
afratajhiz.com / info@afratajhiz.com

افرا شیمی 2 min
افرا تجهیز شیمی در شهرک صنعتی پایتخت

یاران 

مجتمع کنسروسازی یاران با هدف تولید و توزیع غذای سالم و با کیفیت جهت هموطنان عزیز در ابتدای دهه ۸۰ و با بکارگیری ماشین آلات روز صنایع غذایی و بهره گیری از مجرب ترین کارشناسان عرصه غذا در شهرک صنعتی پایتخت استان تهران و با راه اندازی خط تولید کنسرو تن ماهی شروع به فعالیت نموده و با الطاف الهی و حمایت مشتریان گران قدر و زحمات پرسنل سخت کوش در مدت کوتاهی به یکی از معتبرترین برند های تن ماهی ( محفل ) در نزد مصرف کنندگان نائل گشته، واحد تحقیق و توسعه این شرکت با تحقیقات بازار و بررسی ذائقه ی مشتری توانسته است سبد کالایی از کنسرو تن ماهی در طعم های زیتونی، رژیمی، فلفلی و شویدی در اوزان ۱۲۰/۱۵۰/۱۸۰ گرمی و برای اولین بار کنسرو تن ماهی با طعم سیر و فلفل و همچنین کنسرو های تن در لوبیا، تن در بادمجان و قلیه ماهی تهیه و ارائه نماید این شرکت در سال ۹۷ با بکارگیری بروزترین ماشین آلات، خط تولید کنسروهای غیرگوشتی شامل محصولات لوبیا چیتی، باقلا، ذرت شیرین، نخود آبگوشتی و لوبیا با قارچ، قارچ اسلایس، نخودفرنگی، خوراک بادمجان، مایع ماکارانی، عدسی، کنسرو سبزیجات، قارچ کامل، کنسرو لوبیا سبز را راه اندازی و تولید نموده است. .
دفتر مرکزی: تهران – بزرگراه فتح – لاين كندرو – بين خيابان فتح هفتم و خيابان فتح نهم – پلاك ٢٩٥
کارخانه : تهران – کیلومتر ۴۵ جاده خاوران گرمسار – شهرک صنعتی پایتخت – بلوار آبنوس – یاسمن ۶
yarancannery.com / info@yarancannery.com

 مجتمع کنسروسازی یاران در شهرک صنعتی پایتخت
مجتمع کنسروسازی یاران در شهرک صنعتی پایتخت

آهارکو 

مجموعه تولیدی صنعتی آهارکو ، با بیش از ۲۵ سال تجربه در زمینه اتصالات ، قطعات گازی و غیرگازی با بکارگیری نیروهای متخصص ،تحت نظارت انجمن مدیران کنترل کیفیت استان تهران و بازرسی اداره کل استاندارد ایران در سال ۱۳۹۱ مجوز تولید شیرآلات توپی ربع گرد گازی و غیرگازی را دریافت نموده است و دارای گواهینامه ISO 9001/2008 می باشد. استقبال نصابان و مصرف کنندگان در این دوره ، گروه آهارکو را برآن داشته تا با استفاده از بهترین مواد اولیه و بهره وری از تکنولوژی روز جهان ، محصولات خود را با کیفیت بسیار بالا و قیمتی مناسب عرضه نمایند.

شیرآلات آهارکو دارای قابلیت تبدیل ایده به محصول نهایی در کمترین زمان ممکن می باشد. بدین معنا که از مرحله طراحی تا تولید محصول نهایی کلیه مراحل در این مجموعه صورت می پذیرد.
دفترمرکزی و کارخانه: كيلومتر 45 جاده خاوران – شهرك صنعتي پایتخت (علي آباد)  – بلوار توسکا – لاله هشت – پلاک 50
aharcovalves.com / info@aharcovalves.com

22
آهار در شهرک صنعتی پایتخت

شعاع 

گروه صنعتی شعاع با پيش از ۶۰ سال تجربه پيشرو در توليد صنايع روشنايی كشور ميباشد. اين گروه با گرايش روز افزون به زيبا سازی محيطِ زندگی، كار و نياز به طراحی و توليد متنوع و انبوه چراغ های روشنايی، فعاليت خود را با توليد در زمينه صنايع الكتريک و روشنايی آغاز نمود. گروه صنعتی شعاع از آغاز توانسته است با ارائه كيفيت بالای محصولات و سرويسهای ويژه، مرجع قابل اطمينان برای خدمات به مشتريان باشد. اين شركت با بهره گيری از كادری مجرب و آموزش ديده و نيروهای متخصص در زمينه توليد و ارائه طيف گسترده ای از انواع چراغ ها، توانسته سهم قابل توجهی از بازار داخلی و كشور های همسايه را در بر بگيرد. اميد است با عنايت پروردگار و حمايت مصرف كنندگان عزيز قدم كوچكي در راه خودكفايي كشور عزيزمان برداشته باشيم.
دفتر و فروشگاه مرکزی : تهران – لاله زارنو – بالاتر از چهارراه منوچهري – نپش پاساژ ابراهيمی – پلاك 604
کارخانه : تهران – کیلومتر 35 جاده خاوران – شهرک صنعتی عباس آباد – انتهای بلوار ابن سینا – خیابان کوشاوران – نبش کوي12
shoa@shoaco.com / shoaco.com

1543235790
گروه صنعتی شعاع

ترش افروز پاک

شرکت ترش افروز پاک محصولات خود را به نام تجاری “جنگلی” تحت نظارت متخصصان مجرب صنایع غذایی و کارشناسان وزارت بهداشت بوسیله دستگاه های مدرن، تمام اتماتیک و تمام استیل و در بسته بندی  کاملا بهداشتی به بازار عرضه می نماید. بردباری در تحقیقات علمی و غذایی، به کارگیری آخرین تکنولوژی تولید و استفاده از مواد اولیه طبیعی و سالم، رمز جنگلی در کیفیت سرآمد محصولات خود بوده است. این شرکت در مرحله دوم عمر کاری خود ار سال 1393 با ارتقاء رویکرد سیستمی، پس از سازماندهی اولیه و راه اندازی سیستم های جدید تضمین کیفیت، کنترل کیفیت، انبار، خرید، فروش، منابع انسانی، تحقیق و توسعه و برنامه ریزی و پیاده سازی اصول مدیریت کیفیت و ایمینی غذایی با اخذ گواهینامه های بین الملی ISO9001  و  ISO22000 و  HACCP در تلاش است با برنامه ریزی استراتژیک کوتاه مدت و بلند مدت کیفیت محصولات و عمکرد سازمان را بهبود بخشید.
دفتر مرکزی: تهران – منطقه ۱۲ – میدان قیام – بلوار قیام – پلاک 31
کارخانه: تهران-۴۵ کلیومتری جاده خاوران – شهرک صنعتی پایتخت(علی آباد)
jangalico.ir / info@jangalico.ir

جنگلی021 1536x799 1
ترش افروز پاک – جنگلی در شهرک صنعتی پایتخت

پاشکار صنعت

شرکت پاشکار صنعت از سال 1362 با هدف ارائه ی محصولات تولیدی خود بر مبنای مشتری محوری،راهکارهای بهینه برای مصرف کننده و بهترین کیفیت با قیمت قابل رقابت فعالیت خود را آغاز نموده است.  این شرکت در سال 1370 فعالیت خود را با کشورهای متعددی از جمله ترکیه،بحرین و امارات متحده عربی گسترش داده و تولیدات آن طیف گسترده ای از تجهیزات خطوط اعمال رنگ را شامل می شود که براساس تکنولوژی روز دنیا طراحی شده اند و با بهره گیری از متخصصین داخلی و خارجی توانسته راهکارهای بهینه شده ای در جهت رفع نیازهای مشتریان خود ارائه دهد. شرکت پاشکار صنعت پیشرو در صنعت رنگ پودری الکترواستاتیک،رنگ مایع کوره ای می باشد.
دفترمرکزی و کارخانه : تهران – جاده خاوران – شهرک صنعتی پایتخت – بلوار توسکا – کوچه نیلوفر4 – پلاک 12
pashkar.ir / Info@pashkar.ir

مشهد 500x333 1
پاشکار صنعت در شهرک صنعتی پایتخت

طوفان پلاستیک

مجموعه صنعتی طوفان پلاستیک با عرضه متنوع محصولات خود به یکی از برندهای مطرح در سطح کشور مبدل شده و از پیشگامان صادرات این محصولات به کشورهای عراق، کانادا، انگلستان، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، افغانستان و روسیه است.
این کارخانه به همت کادر متخصص و مجرب، آزمایشگاه تخصصی مجهز، تولیدات خود را با بالاترین کیفیت به بازار عرضه نموده و دارای پروانه های گوناگون داخلی و خارجی  شامل CE، ایزو 9001 و 9009QAL انگلستان در سطح مدیریت کیفیت است.
محصولات متنوع این مجموعه شامل کیسه های فریزر، زباله و زیپدار، دستکش و سفره یکبارمصرف و فویل آلومینیوم بوده و امید است در آینده ای نزدیک این سبد کالایی کاملتر گردد.
دفترمرکز ی و کارخانه : استان سمنان – ایوانکی – شهرک صنعتی پایتخت – خیابان بید – کوچه سرو 3
toofanplastic.com / toofanplastic@gmail.co

fb503e4304434a5685661ffc08fe0d8c.w 1171h 556r k
طوفان پلاستیک درشهرک صنعتی پایتخت

آرتین 

کشت و صنعت آرتین به عنوان یکی از  شرکتهای ایرانی در صنایع غذایی، مأموریت اصلی خود را تولید و فرآوری محصولات کشاورزی تعریف کرده است، این شرکت با هدف ارائه خدمات با کیفیت، ایجاد محیط کاری سالم و ایمن و همچنین حفاظت از محیط زیست، سیاستهای زیر را در تمام سطوح سازمانی (ستادوعملیات) دنبال می کند.
دفترمرکزی و کارخانه: سمنان – گرمسار – شهرک صنعتی پایتخت (علی آباد،) – بلوار صنوبر – خیابان نسترن
nidayfood.com / info@nidayfood.com

Logo 1
کشت و صنعت آرتین در شهرک صنعتی پایتخت

جهان خوشنام

شرکت جهان خوشنام ماکارون از سال 1376 محصولات خود را تحت نظارت متخصصان مجرب صنایع غذایی و کارشناسان وزارت بهداشت و اداره کل استاندارد ایران به وسلیه دستگاه های مدرن و تمام اتوماتیک تولید و در بسته بندی های کاملاً بهداشتی به بازار عرضه می نماید، بردباری در تحقیقات علمی و غذایی و با بکارگیری آخرین تکنولوژی تولید و با استفاده از مواد اولیه طبیعی و مرغوب و سالم رمز موفقیت و کیفیت سرآمد محصول خود بوده است.
ضمناً این شرکت از سال 1385 با استفاده از ظرفیت خالی در کنار تولید محصولات خود به سفارش شرکت هایی همچون گلها، ترخینه، برتر، تولید و بسته بندی نموده که با توجه به بالا بودن حجم سفارش محصولات خود و ظرفیت تولید در سال 1396 با برخی شرکتها هم چون برتر قطع همکاری کرده و گلها، ترخینه ادامه دارد.
دفترمرکزی : تهران
کارخانه: کیلومتر 45 جاده خاوران – شهرک صنعتی پایتخت – بلوار صنوبر – کوچه نسترن 8
jahankhoshnam.com / jahankhoshnam@gmail.com

Slider
جهان خوشنام ماکارون در شهرک صنعتی پایتخت

گروه تولیدی و صنعتی شیر ایران (HOS)

گروه تولیدی و صنعتی شیر ایران (HOS)، در راستای اهداف کشور عزیزمان ایران مبنی بر خود کفایی صنعتی و استقلال اقتصادی پس از سالها تحقیق و آزمایشات فنی گوناگون افتخار دارد تولیدات خود را در سطح استانداردهای جهانی عرضه نماید.
  این واحد تولیدی مفتخر است به عنوان اولین سازنده و تولید کننده شیرآلات و اتصالات آتش نشانی با بیش از نیم قرن سابقه صنعتی و دارنده پروانه بهره برداری از وزارت صنایع و معادن با تکیه بر پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا و برخورداری از کارشناسان و متخصصین کار آزموده، توانایی ارائه خدمات جامع مهندسی در زمینه اتوماسیون صنعتی و طراحی ابزار دقیق در امر قالبسازی که به طبع، کاربرد آن در صنعت ذوب و تراش فلزات و کنترل کیفیت محصول را، در اختیار داشته باشد.
دفترمرکزی و کارخانه : تهران – جاده خاوران – شهرک صنعتی پایتخت – بلوار کاج – نرگس ۲
shiriran-hos.com / info@shiriran-hos.com

LOGO1
گروه تولیدی و صنعتی شیرایران در شهرک صنعتی پایتخت


هیئت مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی پایتخت:

رئیس هیئت مدیره: احمد نعمت الهی
نائب رئیس هیئت مدیره: وحید ولا دوست تبریزی
اعضای هیئت مدیره: مهرداد محمدی وحید، حسین اورامانی، عبدالّرضا صفدریان
مدیرعامل: عارف زارعی

تماس با شهرک صنعتی پایتخت:

آدرس: محور تهران-گرمسار  – بعد از پاسگاه شریف آباد – باند جنوبی جاده – (کیلومتر ۴۵ بزرگراه امام رضا)
تلفن تماس: 02334572300
فکس: 023۳۴۵۷۳۳۸۶
وب سایت: www.paytakhtiec.com
ایمیل:info@paytakhtiec.com

پیشنهاد ویژه‌ی ما برای شما: بانک جامع اطلاعات شهرک های صنعتی استان تهران (لیست 14 شهرک صنعتی استان تهران) [به روز‌رسانی 1400]

شهرک های صنعتی ایران در یک نگاه؛ با 996 شهرک صنعتی و ناحیه‌ی مصوب؛ 822 شهرک و ناحیه‌ی صنعتی در حال بهره برداری. در 45912 واحد به بهره برداری رسیده

شهرک صنعتی عباس آباد، بزرگترین شهرک صنعتی تهران در میان 14 شهرک صنعتی دیگر!

شیوه‌ها و روند های بهبود کسب و کار در 5 شهرک صنعتی بزرگ دنیا

ساخت بزرگترین شهرک صنعتی دنیا در ایران

چگونگی گذشت زمان در 9شهرک صنعتی بزرگ دنیا . مردم در این شهرها زمان خود را چگونه می گذرانند؟

[kkstarratings]

2 thoughts on “شهرک صنعتی پایتخت؛ اولین شهرک صنعتی استان تهران از سال 1370 + تصاویر

 1. محمود ادری says:

  ارائه اطلاعات دقیق و به روز شهرک های صنعتی بسیار عالی و کمک کنتده به مخاطبان آنها ست .

  • صنعت کاران says:

   با سپاس. تمام تلاش ما ایجاد پل ارتباطی بین صنعت کاران و مخاطبین آنها است. خوشحالیم که رضایت در این مسیر تامین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *