شهرک صنعتی قرچک ؛ پویاترین و فعال‌ترین منطقه اقتصادی استان تهران

قرچک برابر اسناد در سال ۱۳۲۰ ، تنها ۱۶۷ نفر جمعیت داشته اما این شهر به علت مهاجرپذیری فراوان، رشد سریعی را پیموده‌است. وجه تسمیهٔ قرچک به سبب وجود پست بازرسی روس‌ها در جریان جنگ دوم جهانی نشات می گیرد. در کنار ایستگاه قطاری که برای بازرسی محموله‌های گندمی که به مقصد اتحاد جماهیر شوروی فرستاده می‌شد بازرسی صورت می گرفت . به همین دلیل مردم بومی به آن جا ” قریهٔ چک ” می‌گفتند.
قرچک در سال ۱۳۵۵ به شهر تبدیل شد . علت توسعه آن در آن سال‌ها وجود کوره پزخانه‌های زیادی بود که در این منطقه وجود داشت و در واقع دلیل اصلی شکل‌گیری قرچک کوره پزخانه‌های آن است . بر روی یکی از دودکش‌های آن که در حال حاضر غیرفعال است ، در کنار کمربندی واقع شده توسط معمار آن که مشخص نیست چه کسی است با آجر و به صورت برجسته سال ۱۳۳۲ نقش بسته‌است.
در سال‌هایی که تهران برای توسعه و ساخت وساز نیاز به مصالح ساختمانی از جمله آجر فشاری داشت کارگران فصلی برای کار در این کوره پزخانه‌ها از شهرستان‌های مختلف به این شهر می‌آمدند. از آذربایجان، خراسان، کردستان، ایلام… بعد از شروع جنگ در افغانستان و مهاجرت افغان‌ها، افغان‌ها نیز به این کارگران اضافه شدند و بسیاری از این کارگران فصلی در این شهر ساکن شدند و این شهر شکل گرفت.

اما شهرک صنعتی قرچک .
شهرک صنعتی قرچک يكي از۲۰ شهرك و ناحيه صنعتي ، شركت شهركهاي صنعتي تهران، در صدد ایجاد ۴ فاز به وسعت ۷۵۰ هکتار است . فاز اول دارای زون بندی فلزی، شیمیایی، غذایی و نساجی بوده، همه قطعات آن واگذار شده است دارای ۲۰۰ واحد صنعتی فعال است
فاز دوم با قطعات بزرگتر از ۷۰۰ متر مربع ، علاوه بر زون بندی فاز۱ دارای برق الکترونیک ، کانی غیر فلزی و سلولوزی نیز می باشد، در حال تکمیل ساخت و ساز است در سال 1400 واگذاری آن آغاز می گرد.
جواز های تاسیس جهاد ، صنایع (جواز تاسیس مجاز داخل شعاع ۱۲۰ کیلومتری شهر تهران ) و همچنین صنوف توليدي ( نظیر خشکبار کیف و کفش، خیاطی جوراب و…) می توانند نسبت به عقد قرارداد اقدام نمایند.
در حال حاضر قیمت پایه هر متر مربع 815 هزار تومان ( قطعات تجاری با مزايده واگذار ميشود) که به صورت اقساط ۳۶ ماه با مبلغ نقدی ۳۰ درصد از متقاضیان اخذ می شود. لازم به تویح است کلیه خدمات مالی و اداری عقد قرارداد/تغییر نام/استعلام ادارات و… توسط دفتر مرکزی و اخذ انشعابات و مجوز احداث/پایان کار در شهرک انجام می گردد.

شهرک صنعتی قرچک


برخی از شرکتهای فعال در شهرک صنعتی قرچک

صنایع غذایی سوبالی

صنایع غذایی سوبالی از سال 1395 توسط برادران شیرزادیان و با رویکرد تولید  محصولی با کیفیت و متناسب با ذائقه خانواده های ایرانی شروع به فعالیت کرد. صنایع غذایی سوبالی با بهره گیری از مدرن ترین ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا و همچنین استفاده از مواد اولیه مرغوب توانسته محصولی با کیفیت را برای سبد خانواده تهیه و رضایت مصرف کنندگان را جلب نماید. 
سوبالی اعاقاد دارد اگر شرکت‌ها در برابر سودی که از جامعه می‌برند خود را موظف به ادای وظیفه می‌دانستند، بسیاری از مشکلات ناشی از بیکاری از جامعه ما رخت می‌بست.
کارآفرینی برای مخاطبان زمینه‌ای است که صنایع غذایی سوبالی برگزیده است تا بخشی ازمسئولیت خود را در قبال جامعه ادا کند. به این منظور اقدامات وسیعی در خصوص اشتغال‌زایی صورت گرفته است که شهرهای قرچک،ورامین و حومه با اشتغال نیروی کار در سوبالی سرآمد این نمونه‌ها هستند.

دفتر مرکزی : تهران – فرمانیه – دیباجی شمالی – خیابان نوریان – کوچه گلبرگ – مجتمع سوبالی
کارخانه : تهران – قرچک – شهرک صنعتی قرچک- خیابان پیشرفت
info@soobaly.com / info@soobaly.com

لایه ای با مغزی گوشت و قارچ
صنایع غذایی سوبالی در شهرک صنعتی قرچک

آرمیس

تولیدی کفش آرمیس، از سال 1387 فرآیند تحقیق و توسعه خود را در شهرک صنعتی قرچک آغاز کرد . این شرکت با در نظر گرفتن ارگونومی پا برای افزایش سطح سلامت جامعه و همچنین با در نظر گرفتن سلیقه و مد روز  شروع به طراحی و تولید کفش پیاده روی-طبی و روزانه ،کفش ورزشی و اسپرت،کفش رسمی تحت عنوان کفش پرفکت استپس کرد .در ابتدا تولیدی کفش آرمیس، فعالیت خود را با اجاره کردن خط تولید در خارج از کشور و تولید کفش با نام تجاری پرفکت استپس تحت ICC در کشور ایتالیا با شماره ثبت 1209588 آغاز کرد ؛ پس با به وجود آمدن تحریم ها و بسته شدن مرزها مدیر عامل تولیدی کفش آرمیس، با اراده و همت خود در راه دشوار تاسیس کارخانه کفش در داخل کشورمان ایران قدم نهادند و پس از تاسیس کارخانه کفش با وارد کردن مجهزتزین و پیشرفته ترین ماشین آلات و ابزار تولید کفش، و با به کار گیری کادری مجرب شروع به راه اندازی کارخانه تولید کفش آرمیس کردند.از سال 1389 تاکنون تولیدی کفش آرمیس موفق در زمینه ی عمده فروشی کفش،خرده فروشی کفش و همچنین صادرات کفش شده است .
دفتر مرکزی: بازار شوش – خیایان دشتبان زاده – مجتمع الغدیر – طبقه 5 – واحد 11
کارخانه: شهرک صنعتی قرچک – بعد از میدان صنعت – پلاک 224
armisshoesfactory@gmail.com / armis.ir

Untitled 2

جهان اروم اُیاز

شرکت جهان اُروم اُیاز خود را متعهد و ملزم به ارزش آفرینی برای سرمایه های مادی و انسانی دانسته و در این راستا با برنامه‌ریزی اقدامات مناسب توانسته زمینه اشتغال و رشد بیش از 750 نفر به طور مستقیم و 10 هزار نفر به طور غیر مستقیم را ایجاد نماید. این شرکت از ابتدای تاسیس با شعار ((اُیاز جهانی می‌شود)) و سرلوحه قرار دادن چشم انداز ((سرآمد بودن در صنعت پارچه رومبلی و پرده ای))، موفق به راه اندازی و بهره برداری صفر تا صد خط تولید پارچه مشتمل بر بخش‌های وارپینگ بافت، تکمیل رنگرزی و تاسیسات و تجهیزات جانبی آن مشتمل بر سیستم های تهویه و تصفیه هوا، تصفیه خانه آب و… مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا در این صنعت شد تا بتواند علاوه بر کسب سهم 70 درصدی از بازار پارچه رو مبلی و پرده ای ایران، گام‌های اثر بخشی نیز در زمینه حفظ محیط زیست و ایجاد یک محیط کار ایمن و پایدار بردارد و گوی سبقت و رقابت را از عرضه کنندگان خارجی و واسطه‌ها بروباید و تولیدکنندگان داخلی صنایع پایین دستی را به استفاده از پارچه استاندارد ایرانی به جای انواع خارجی ترغیب کند. بدین لحاظ این شرکت توانسته به یک رقیب جدی و و اثرگذار برای سایر رقبای خارجی بدل شود.
همچنین مفتخر است که با تکیه بر تجارب و اعضای هیئت مدیره و با استفاده از دانش تخصصی و توانمندیهای پرسنل خود توانسته در مدت کوتاهی محصولاتی استاندارد و با کیفیت تولید کند که علاوه بر تامین الزامات مورد نظر در استانداردهای صنعت نساجی نظیر  OEKO100  و کسب گواهینامه های آنها، نظر مثبت و احساس رضایتمندی مصرف کنندگان و فعالان این حوزه صنعت نساجی را جلب نماید.
دفتر مرکزی : چهارراه یافت آباد – بعد از بازار مبل3 – مجتمع پارسه – طبقه 2- واحد 37
دروازه شمیران- خیابان روشن‌دلان – پلاک 81
میدان رسالت – خیابان هنگام – 30متری اول – پلاک 353
شهرک صنعتی چهاردانگه – خیابان ششم آلومینیوم کاران – پلاک14
چهارراه گلوبندک – خیابان 15خرداد – کوچه سیدولی – سرای خورشید
کارخانه: شهرک صنعتی قرچک


oyazlogo
maxresdefault 1
شرکت جهان اُروم اُیاز در شهرک صنعتی قرچک

طلالو 

شرکت صنایع غذایی طلالو پس از دو دهه فعالیت، بالاترین سرمایه خود را اعتماد مشتریان می­داند و تمام تلاش و تمرکز لازم خود را برای بدست آوردن این مهم متمرکز کرده است. شعار اصلی ما حمایت از حقوق مصرف­ کننده، اشتغال­زایی و تولید محصول با کیفیت است.
این شرکت با دیدگاه برآورده سازی الزامات و نیازمندیهای مصرف کندگان محصولات این شرکت با ارائه کالایی برتر به لحاظ کیفیت، قیمت و نوآوری در تولید و همچنین دستیابی به خدمات جهانی با ایجاد سیستم های توزیع و فروش مناسب در سراسر کشور قصد دارد چشم انداز بلند مدت خود را جهت حضور در بازارهای داخلی و خارجی طراحی و در زمینه توزیع یکنواخت تا دورترین نقاط کشور اقدام نماید. لذا این شرکت در الویت اول با شاخص خدمت به مصرف کنندگان، تولید محصولی را با دریافت و رعایت خواسته های مصرف کننده با هدف جلب رضایت مشتری دنبال می­ کند.
دفتر مرکزی : خیابان بهشتی – روبروی پارکینگ مصلی – پلاک ۳۱۲ – طبقه ۳ – واحد ۷
دفتر فروش : خیابان مطهری – بین سهروردی و ترکمنستان – پلاک ۲۸ – طبقه ۷ شمالی
کارخانه : شهرک صنعتی قرچک – خیابان پیشرفت ۱ – بلوک b10
talalotea.com / info@talalotea.com

6
چای طلالو در شهرک صنعتی قرچک

شرکت برنا تجارت باور

مبتکر در تولید انواع خشکبار و آجیل فرآوری شده روکش دار .
شرکت تولیدی و بازرگانی برنا تجارت باور به صورت تخصصی در تولید انواع خشکبار و آجیل فرآوری شده روکش دار در سرتاسر ایران فعالیت دارد. همچنین در زمینه تولید و بازرگانی انواع طعم دهنده و مواد اولیه صنایع غذایی فعالیت گسترده و چشم گیری در بازار های داخلی و خارجی داشته است. این محصولات به کمک مدرن‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا تولید و به بازار عرضه می شوند.برناتجارت قادر است انواع خشکبار و آجیل فرآوری شده روکش دار را در بسته بندی های مختلف و فله در طعم های مختلف و طبق نیاز مشتری عرضه نماید.
دفتر مرکزی : تهران – کیلومتر 6 جاده مخصوص – بلوار اصلی تهرانسر – نبش شانزدهم – پلاک 125 – طبقه دوم
کارخانه : قرچک – شهرک صنعتی قرچک – بلوار پیشرفت
 info@borna-tejarat.com /  info@borna-tejarat.com

Newproduct 2

زرین چلیک پارسیان

 زرین چلیک پارسیان با تولید طیف وسیعی از انواع قوطی های فلزی و ارایه خدمات مطلوب برای مشتریان نیاز اغلب صنایع غذایی و شیمیایی داخل کشور را به دست آورده است . این شرکت برترین کارخانه تولید انواع قوطی فلزی و ملزومات مربوط به آن  می باشد. محصول مرغوب ،تحویل سریع ، قیمت نازل ، و سرویس مطمین  جزو اصول اساسی شرکت محسوب می گردد .تکنولوژی تولید گروه صنعتی زرین چلیک از معتبرترین منابع بین المللی تامین شده است  و تمامی مراحل تولید با پیشرفته ترین ماشین الات روز دنیا تحت کنترل دقیق انجام می شود .
دفترمرکزی و کارخانه : تهران – شهرک صنعتی قرچک – بلوار کوشش – نبش پیشرفت 8 – پلاک D55
zarinchelik.com / info@zarinchelik.com

کار سطل 10 پوندی گریس

صنایع گاز اتحاد

این واحد صنعتی در سال 1379 با تجربه مدیرتی برادران مهدیقلیان تاسیس و فعالیت خود را در زمینه تولید و توزیع اکسیژن و نیتروژن مایع و گاز و ارائه کلیه خدمات وابسته به این صنعت اغاز نمود. زمینه فعالیت:
تامین نیتروژن مایع شرکت های مواد غذایی (لبنیات و بستنی میهن_روغن نباتی نهان گل و …)تامین اکسیژن و نیتروژن مایع شرکت های فولاد سازی 20 الی 40 تن بصورات روزانه (فولاد بناب _فولاد رشت_فولاد ایران_ فولاد سیرجان) تامین نیتروژن مایع شرکتهای داروسازی (انتی بیوتیک سازی ایران ) تولید و توزیع اکسیژن ،نیتروژن ،ارگون ،گاز کربنیک،استیلنو انواع گازهای موجود در حالت گاز و مایع با درصد خلوص ازمایشگاهی ، طبی و صنعتی
صادرات و واردات خطوط تولید و تانکرهای ذخیره و حمل و نقل و قطعات یدکی خطوط تولید و مخازن .
دفترمرکزی و کارخانه :شهرک صنعتی قرچک – میدان دوم – کوچه اشتغال۲
info@Oxygenetehad.ir  / info@Oxygenetehad.ir 

em3djofhha9j

شول تجارت اروند
 شول تجارت اروند در سال 1395 با هدف تولید انواع کالاهای خواب و پوشاک با کیفیت داخلی و ایجاد رقابت با محصولات مشابه خارجی در بازارهای داخلی و خارجی تاسیس و با انجام سرمایه گذاری های لازم ، اقدام به خرید ماشین آلات و دستگاه های حرفه ای و صنعتی مورد نیاز کارخانجات تولیدی خود جهت راه اندازی  در مناطق مورد نظر را  نمود.
درحال حاضر کارخانجات این شرکت در استان های تهران ، البرز و خوزستان جهت پیشبرد برنامه های ترسیم شده مشغول به فعالیت بوده و همچنین این شرکت با توجه به وضعیت معشیتی مردم عزیز ایران اسلامی و در جهت ارائه محصولات بصورت مستقیم به مردم ، اقدام به تاسیس فروشگاه های عرضه محصولات تولیدی خود در بازار بزرگ تهران ، مجتمع تجارت جهانی فردوسی تهران ، بازار بزرگ امام رضا ( ع ) خرمشهر و همچنین فروشگاه اینترنتی خود نموده که مشتریان عزیزمان به راحتی بتوانند محصولات مورد نیاز خود را تهیه نمایند.
دفتر مرکزی : خرمشهر
فروشگاه: بازار تهران – بازار بزرگ – سرای حاج حسن – دالان سوم – پلاک 4
کارخانه ها :
1-شهرک صنعتی اشتهارد – فاز4 – خیابان ترنم2 – خیابان ترانه1 – قطعه 4120
2- شهرک صنعتی قرچک – بلوار کوشش – خیابان پیشرفت 6 – قطعه D193
3- خرمشهر – جاده امام جعفر صادق ( ع ) – خيابان اصلي شهرك – خیابان صنعت2
shultejarat.com / info@shultejarat.com

شول تجارت اروند در شهرک صنعتی قرچک

گروه صنعتی R&W 

گروه صنعتی R&W در سال ۱۳۶۹ در شهر تهران با تولید اندک در زمینه کفش زنانه شروع به کار و با تعداد پرسنل نزدیک به ۸ نفر توانایی تولید روزانه ۶۰ جفت کفش را داشت و امروز به یاری خداوند متعال و پشت کار مداوم و بهره وری از تکنولوژی روز دنیا در زمینه تولید کفش با پرسنل بالای ۱۵۰ نفر قادر به تولید روزانه ۸۰۰ جفت کفش را دارا می باشد.
این گروه صنعتی برای تولیدات خود با بهروی از تکنولوژی روز دنیا، مواد اولیه مرغوب و استاندارد، چرم طبیعی در قسمت رویه و آستر و در قسمت زیره از زیره های استاندارد پی یو ،تی پی یو، ترمو و لاستیک استفاده می نمائید و تمام قالب های ماهیچه مورد استفاده در این گروه صنعتی از استاندارد های روز دنیا و متناسب با فیزیک های مختلف پا تهیه می نمائید. یکی از ویژگی های کالاهای پرطرفدار در بازار، خدمات پس از فروش آن هاست. گروه صنعتی R&W علاوه بر راحتی و زیبایی از خدمات پس از فروش مطابق با استانداردهای روز دنیا برخوردار است.

گروه صنعتی R&W معتقد است هر تولیدکننده می تواند با مشتری مداری، کیفیت خوب کالا، خدمات پس از فروش و مناسب بودن با ذائقه مصرف کنندگان، جایگاه مناسبی نزد مشتریان در بازار های داخلی و خارجی دست یابد.
دفتر مرکزی: تهران – باغ سپهسالا – انتهای کوچه مصدقی – پلاک ۴
فروشگاه: نارمک – ضلع شمال شرقی میدان هفت حوض – پلاک ۶۰
کارخانه : جاده آبعلی – شهرک صنعتی خرمدشت – خیابان سایه سنگ
شهرک صنعتی قرچک
randwshoes.com / info@randwshoes.com


10 1400x583 1

آلتون طب

آلتون طب تولید کننده و وارد کننده محصولات مصرفی واحد CSSD  بیمارستان ها و مراکز درمانی از جمله: اندیکاتور ها، کاغذ های بسته بندی، اندیکاتور های شستشو و … می باشد. آلتون طب همچنین با برگزاری سمینار، وبینار و کلاس های تخصصی در جهت آموزش و ارائه علم روز دنیا، سعی بر بالا بردن سطح علمی در این حوزه را دارد. 
دفتر مرکزی : تهران -خیابان کریم خان – خیابان استاد نجات الهی (ویلا جنوبی) – کوچه خسرو – پلاک 50
کارخانه : شهرک صنعتی قرچک – میدان صنعت – بلوار پیشرفت – خیابان پیشرفت 4(شهید حاتمی) – پلاک 179
 altonteb.ir /  info@altonteb.ir

altonteb logo real
آلتون طب در شهرک صنعتی قرچک

شهرک صنعتی صفادشت ؛ بزرگترین شهرک صنعتی غیردولتی کشور

آشنایی با شهرک صنعتی اشتهارد

شهرک صنعتی پرند؛ نگین صنعت و برند دانش و فناوری

اکسپو 2020 جشن اندیشه و آینده؛ نمایشی برای معرفی دستاوردهای جدید در حوزه علم و آینده

شهرک های صنعتی ایران در یک نگاه؛ با 996 شهرک صنعتی و ناحیه‌ی مصوب؛ 822 شهرک و ناحیه‌ی صنعتی در حال بهره برداری. در 45912 واحد به بهره برداری رسیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *